Üdvözöljük Súr Község hivatalos honlapján

 

Üdvözöljük Súr község honlapján!

 


 

Magyar (HU) / English (EN) / Deutsch (DE)

Polgármesteri köszöntő

Kedves Látogató!
Örömmel és tisztelettel köszöntöm Súr község Önkormányzatának Képviselő-testülete és polgárai nevében településünk honlapján.
Bővebben...

Településünk címere „életre kelt” a WestEnd City Centerben

 „A címer egy település számára azt jelenti, mint Magyarországnak a Szent Korona, múltjának, kultúrájának, az ott élők identitásának, összetartozásának szimbóluma - fogalmazott Gémesi György, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke február végén az Országos címerkiállítás megnyitóján. A több mint 250 város, falu, község és kerület címereiből nyílt interaktív kiállításon a megyéket képviselő címerek között fellelhetik a látogatók Súr címerét, megismerkedhetnek annak jellemzőivel, illetve településünk történetével is. A hazánk egyik legforgalmasabb bevásárlóközpontjában a WestEnd City Centerben az év folyamán folyamatosan látogatható lesz a tárlat, ahol a kíváncsiskodók nemcsak a címerek történelmi üzenetével ismerkedhetnek meg, hanem a közelükben elhelyezett QR kódokat okostelefonjukkal leolvasva, minden lényeges információ megtudhatnak az adott településről, annak múltjától a jelenéig, természeti kincseiről, turisztikai látványosságairól, programjairól. A tárlathoz számos kísérő rendezvény - például címerfelismerő játék, rendhagyó történelemóra, tematikus barangolás, illetve jótékony célú címerszépségverseny - kapcsolódik majd, s a kiállító települések részt vehetnek a WestEnd idei tematikus programjain is, ahol bemutathatják látványosságaikat, turisztikai vonzerejüket, sportéletüket, vagy akár egy-egy helyi jellegzetességet is.

>> Címlap Hírek Településünk címere „életre kelt” a WestEnd City Centerben