Üdvözöljük Súr Község hivatalos honlapján

 

Üdvözöljük Súr község honlapján!

 


 

Magyar (HU) / English (EN) / Deutsch (DE)

Polgármesteri köszöntő

Kedves Látogató!
Örömmel és tisztelettel köszöntöm Súr község Önkormányzatának Képviselő-testülete és polgárai nevében településünk honlapján.
Bővebben...

Idősek napját ünnepeltük

Október 1. az idősek világnapja. Már több éves hagyomány, hogy önkormányzatunk ebből az alakalomból vendégséggel, zenés délutánnal köszönti településünk szépkorú lakóit. Polgármester úr köszöntőjét követően óvodásaink kedveskedtek műsorral az időseknek, majd a születésnaposok köszöntése, és településünk legidősebb jelenlévő lakóinak köszöntése következett. A délután folyamán minden jelenlévő nagyon jól érezte magát, az ebédet követően táncparketté alakult át a vendéglő egy része, ahol vidáman ropták Szalai Kálmán zenéjére a vendégek, s vendéglátók egyaránt.  „Önmagát becsüli meg minden nemzedék azáltal, hogy tudomásul veszi: a világ nem vele kezdődött.” írta Sütő András. A mi világunk apáink, nagyapáink életével, munkásságával kezdődött. Ők építették számunkra azt a jelent, amelyben a mi generációnk egy újabb nemzedék jövőjét alapozhatja meg. Mindennapi munkánkhoz az elődök példáiból meríthetünk erőt hitet és bátorságot. Sokan mondják az idősek közül, hogy megették már a kenyerük javát. Megtették, amit várt tőlük a család, a nemzet s most már a pihenés éveit töltik. Aktívan és passzívan, anyai gondokkal, gyengülő egészséggel, a gyerekek, unokák, nyújtotta örömökkel, borúval-derűvel morzsolják lassúbbodó tempójú napokat. A mostani ünnepséggel önkormányzatunk a település lakói nevében köszönte meg az ünnepelteknek a példamutatást, az emberi értékeket, melyeket belénk csepegtettek. Honlapunk oldalán is kívánjuk minden érintettnek, hogy jó egészségben, békességben éljék napjaikat, és jövőre újra szeretettel várunk mindenkit a szépkorúak köszöntésén!

Az ünnepségen készült fotók a képgalériában tekinthetők meg, míg a videófelvétel a Súr Tv menüpont alatt található.

 

 

 

 

 

>> Címlap Hírek Idősek napját ünnepeltük